BİR SÖYLEŞİDEN ARDA KALAN

0

BİR SÖYLEŞİDEN ARDA KALAN

Kıymetli hocam Prof. Dr. Ergün Yıldırım  ile online bir söyleşi programı gerçekleştirdik. Gerek akademik bilgisi gerek yurtdışı tecrübesi ve gerekse de ekranlardaki görünen yüzünün arkasında bambaşka bir gerçeklik var; bu gerçekliğin adı ‘samimiyet’. Birçok köşe yazarında veya televizyon programlarında tanınan yüzlerde göremediğimiz ve son zamanlarda görmeyi özlediğimiz içtenliği, samimiyeti ve mütevaziliği kıymetli hocamız Prof. Dr. Ergün Yıldırım’da görmek beni ayrı bir mutlu hissettiriyor.

Kendisiyle sohbet etmişliğimiz de var, kahve içmişliğimiz de ve dahası uzun yola çıkmışlığımız da. Ama ben en büyük keyfi hocamızı dinlerken alıyorum. Elbette ki bu zevk, ilmin tadını almaktan ve bilime olan tutkumuzdan kaynaklanıyor. Bu gayret ve kalite sadece bendenizin ifadesi değil. Söyleşi sonrası gelen yoğun sorular, anlamlı bakışlar ve bitmeyen merak dolu gözler de bunu doğruluyor.

Kıymetli hocamız, son eseri ile dikkatleri üzerine çekecek gibi duruyor. Özellikle son yüzyılda kavramsal kargaşa içerisinde ele alınan tanrı, insan ve varlık üçlemesi, zihinlerde oldukça farklı çağrışımlar yapmakta. İşte tam da böylesi bir süreçte kıymetli hocamız Prof. Dr. Ergün Yıldırım “ Üç Tanrı Anlayışı (Tanrı İnsan-İnsan Tanrı-Allah ) adlı kitabını neşretti. Kitabın ilk söyleşisini bizimle gerçekleştirmesi oldukça anlamlı ve naif bir hediye oldu bizlere. Zeus ne dedi? Pavlus dezenformasyonu neleri aşındırdı ? Teslîs Politeizmi nedir? İnsanlaştırılan tanrıyı kimler yarattı? Harari ne yapmaya çalışıyor? gibi sorular aklınıza geliyorsa, Beyan Yayınları’ndan çıkan bu kitabı almanızı tavsiye ediyorum.
Bir kez daha buradan kıymetli hemşehrim, ağabeyim ve hocama şükranlarımı iletiyor, başarılarının daim olmasını temenni ediyorum.

Related Posts

Leave a Reply

My New Stories