İnsan Kalmak

0

İNSAN KALMAK

Son zamanlarda yapmış olduğu akıl, bilim, beyin, zihin ve düşünce gibi çalışmalarla sık sık gündeme gelen Sinan Canan hocamız ile Ankara’da bir araya geliyoruz. Hemen hemen tüm kitaplarını okumuş biri olarak haliyle heyecanlanıyor ve mutluluk duyuyorum. Beraber geçireceğimiz bu zaman zarfında, kendisinden fazlasıyla istifade edeceğimi öncesinden biliyordum. Mütevazi kişiliği ve donanımlı yapısıyla ortama ayrı bir hava katıyor ve bilgi paylaşımını; bulunmuş olduğu çevrenin anlayabileceği bir üslupla sunuyor. Kendisini bekleyen büyük bir kalabalığa etkili bir sunum yapıyor ve birçok soruya cevap oluşturacak cümleler kuruyor.

Dünyaya aslında ne yapmak için gelmiş olabiliriz?
Yapay zeka, bireysel olarak bizim için ne ifade ediyor?
Dijital gelecek bizi etkileyecek ama nasıl?
Dijitalleşme yüzünden işimizi kaybedecek miyiz?
Dijital geleceğin insana daha yaraşır olması için neler yapabiliriz?
Ve en önemli soruya cevap vermeye çalışıyor; dijital gelecekte hâlâ insan kalmayı nasıl başarabiliriz?

Sinan Canan farklı bir söylem oluşturarak tüm Türkiye’de dikkatleri üzerine çekiyor; gençleri etrafına topluyor, dijital platformlarda yapmış olduğu söyleşiler ve canlı yayınlar çok büyük kitlelere yayılıyor. Sinan hocanın deyimiyle;
“Gelecek muhtemelen çok farklı olacak! Ama nasıl gerçekleşirse gerçekleşsin, olasılıklara kafa yoranlar o geleceğe daha hazır olacak.”

Sinan Canan’ın tüm kitaplarını okumanızı ve anlamanızı tüm ön yargılardan kurtulmanızı ve bundan sonraki süreçte nasıl bir geleceğin bizi beklediğine dönük sorulara net bir şekilde cevap bulmanızı temenni ediyor, bilgi dolu günler diliyorum.

Related Posts

Leave a Reply

My New Stories